Centrum lékařské genetiky s.r.o. - specializované pracoviště prenatální diagnostiky
MUDr. Karel Čutka, MUDr. David Čutka, Novohradská 68/1806, České Budějovice

jazykove mutace ceska verze deutsche fassung english version

NOVÉ TECHNOLOGIE NA NAŠEM PRACOVIŠTI V ROCE 2014

 1. ULTRAZVUKOVÝ PŘÍSTROJ GENERAL ELECTRIC VOLUSON E8 EXPERT

  Dosavadní tři ultrazvuková pracoviště (1x siemens s2000, 2x siemens antares) byla rozšířena o čtvrtý ultrazvukový přístroj nejvyšší kategorie - GENERAL ELECTRIC VOLUSON E8 EXPERT.
 2. SKENER PRO POUŽITÍ V ČIPOVÉ TECHNOLOGII (CGH ARRAY) - MICROARRAY SCANNER OD FIRMY AGILENT TECHNOLOGIES, SANTA CLARA, CALIFORNIA, USA

  Pro kompletní vyšetření vzorků touto metodou na našem pracovišti, byla molekulárně genetická laboratoř vybavena novým skenerem - SURESCAN DX MICROARRAY SCANNER bundle s certifikací ce-ivd od firmy AGILENT Technologies. Jde o možnost získání mnohem detailnější informace o genetické výbavě jedince (proti vyšetření karyotypu lze vyšetřit i velkou řadu mikrodelečních a mikroduplikačních syndromů a některých genových onemocnění).
 3. SEKVENÁTOR NOVÉ GENERACE ILLUMINA MISEQ

  Sekvenátor nové generace ILLUMINA MISEQ (next generation sequencing) od firmy Illumina, San Diego, California, USA, miseq systém s aplikačním softwarem seqnext. Přístroj umožňuje sekvenování nové generace, rozšiřuje možnosti vyšetření dna a urychluje výsledky složitých molekulárně genetických vyšetření. Jde například o urychlení vyšetření genetických mutací brca1, brca2, lynchova syndromu a dalších onkogenetických vyšetření. Tento přístroj je též platformou, na které se v blízké budoucnosti bude provádět neinvazivní testování fetální dna z mateřské krve.
 4. AUTOMATICKÝ MAGNETICKÝ IZOLÁTOR NUKLEOVÝCH KYSELIN MAG CORE HF16. DNA

  Další modernizace molekulárně genetické laboratoře proběhla zakoupením automatického magnetického izolátoru nukleových kyselin MAG CORE HF16. DNA
 

webdesign - Reklamní agentura N-atelier © 2009