Centrum lékařské genetiky s.r.o. - specializované pracoviště prenatální diagnostiky
MUDr. Karel Čutka, MUDr. David Čutka, Novohradská 68/1806, České Budějovice

jazykove mutace ceska verze deutsche fassung english version

Změření NT sonografistou v akreditovaném centru I. trim. (13. týden)

  1. Vyšetření šíjového projasnění (NT) v našem akreditovaném centru u FMF Londýn je možné provést na vlastní žádost pacientky – za přímou úhradu za 1000 Kč (výkon není hrazen ze zdravotního pojištění). V případě zvýšené hodnoty šíjového projasnění (NT) je možné vypočítat riziko na Downův syndrom již v I. trimestru (13. týden), v případě velmi vysokého rizika je možné vyšetřit chromozomy z placenty (choriová biopsie – CVS) na přítomnost Downova syndromu již v I. trimestru. U všech ostatních pacientek (tedy u všech žen, které nemají proveden odběr vzorku z placenty v I. trimestru) doporučujeme doplnit odběr AFP, HCG, uE3od týdne těhotenství 14+0 u svého gynekologa – tedy provést kompletní integrovaný test !!!
    Změření šíjového projasnění (NT) zvyšuje záchytnost Downova syndromu na 95% (kompletní integrovaný test včetně NT). Biochemický integrovaný test bez NT má záchytnost 90%.
    Integrovaný test má nejvyšší záchytnost Downova syndromu, vyšší než samotný test v I. trimestru. Navíc obsahuje též AFP, tedy vyhledává i rozštěpy páteře a břišní stěny.
  2. Vyšetření šíjového projasnění (NT) je hrazené ze zdravotního pojištění ( pro pacientku zdarma) v případě vyšetření z lékařské indikace (pacientka má žádanku od svého lékaře): nízký PaPP-A (snížená hodnota v krvi pacientky ukazující na možný problém u plodu), v případě užívání léků v I. trimestru těhotenství pacientkou, dvojčata, vrozené vady v rodině, jakékoli podezření lékaře na patologii v těhotenství.

 

webdesign - Reklamní agentura N-atelier © 2009